Kosmoso gyvybė

 Britanijos astronominės sąjungos ekspertai teigia,kad Visatoje be Žemės egzistuoja ir daugiau gyvenamų planetų.Problema ta,kad Visata yra labai didelė ir joje išsibarsčiusios protingos gyvybės salelės tiesiog neranda viena kitos.Mokslininkai neatmeta ir galimybės,kad kokia nors išsivysčiusi nežemiška civilizacija jau aptiko mus, tačiau dėl dideliu atstumų Žemės dar neaplankė ir galimas daiktas, kad niekada ir neaplankys.      Specialistai prognozuoja,kad tolimesnis mokslo ir technikos progresas įgalins astronomus jau po 10 metų  gauti pirmuosius duomenis nežemiška gyvybės forma.Greičiausiai tie ateiviai bus paprasčiausi mikroorganizmai žemesnieji augalai ar kitos nesudėtingos gyvybės formos. Tačiau ir jų atradimas būtų labai svarbus metodo logine prasme.
       Tada mes galėtume
būti tikri,kad žemiškoji gyvybė Visatoje nėra unikali ir mes ankščiu ar vėliau galime sutikti proto brolius.        Neseniai Britanija mokslo ministro kvietimu susirinkę daugelio Europos šalių universitetų mokslininkai,aptarė galimai gyvenamų egzo planetų paieškos tendencija ir prognozes.Praėjo tik 20 metų  nuo to laiko,kai mokslui tebuvo žinoma viena vienintelė planetų sistema-saulės sistema.


Patobulėjimas

   Per tuos metų astronominių stebėjimų metodai patobulėjo tiek,kad atrasta jau daugiau kaip 200 už saulės sistemos ribų esančių planetų,besisukančių apie svetimas žvaigždes.Ne taip seniai atrasta GLIESE 58lc yra tokia panaši į mūsų planeta,kad buvo net pavadinta '' antroji Žemė'', Tačiau norint išsiaiškinti ar šioje planetoje egzistuoja kokios nors givybės formos, į ją reikia nuskristi patiems, ar bent jau pasiūsti automatini zondą. štai čia atsiranda atstumo problema.
   Nors matuojant kosminiais masteliais,ši planeta nėra labai tolima,esant dabartiniu kosminiu technologijų lygiui ,žmonijai ji nepasiekiama .Taigi, vienintelė   viltimi  atrasti nežemiška gyvybė lieka  sparčiai  tobulėjantys  distancinio  zondavimo  metodai ,ypač spektoskopija. Daug naujų atradimų  laukiama iš 2015 metais  prasidedamčiam  ESA kosminės observatorijos Darwin misijai.
   IŠ 4 galingų teleskopų sudarytas kompleksas nuolat stebės kosmosą ,ieškodama gyvybei tinkamų planetų. Mokslininkai mano,kad iki 2015 metų bus Žinoma jau apie 500 egzoplanetų. Iš Šio skaičiaus Darwin detaliai ištirs 50 perspektyvių objektų.